Konsultacja dermatologiczna

Autohemotransfuzja ozonowa, inaczej ozonoterapia dożylna, jest nowoczesną metodą leczenia wielu schorzeń, która wykorzystuje mieszankę ozonu i tlenu. W wyniku tego powstaje trójatomowa cząsteczka tlenu, która podczas zabiegu łączy się z hemoglobiną krwi, dzięki czemu ozon dociera do wszystkich komórek organizmu. W odróżnieniu od antybiotyków pokonuje barierę krew-mózg, co znaczy, że wspomaga również leczenie wielu chorób układu nerwowego. Ozon jest najsilniejszym znanym obecnie środkiem wirusobójczym, bakteriobójczym, pasożytniczobójczym i grzybobójczym. Ma więc zdolność do niszczenia niemal wszystkich chorobotwórczych patogenów. Podawany do krwi, w odpowiednich ilościach i stężeniu, dotlenia komórki organizmu, działa odtruwająco oraz zwiększa sprawność układu immunologicznego. Terapię ozonową stosuje się zarówno w celach profilaktycznych, jak i w leczeniu wielu przewlekłych chorób. Wykonywany jest bezpośrednio do krwi, na powłoki skórne, dopochwowo, dojelitowo oraz do uszu. Ponadto istnieje możliwość ozonowania wody i oliwy, które następnie stosuje się zewnętrznie lub – w przypadku wody – również do picia

 

Wskazania do ozonoterapi

 • przy leczeniu boreliozy i jej koinfekcjach,
 • w chorobach nowotworowych,
 • przy bólach głowy i przewlekłym zmęczeniu,
 • w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych (np. opryszczka, kurzajki, WZW), grzybiczych i pasożytniczych,
 • w leczeniu cukrzycy i jej powikłań (np. stopa cukrzycowa),
 • w przypadku alergii chorobotwórczych,
 • przy chorobach skórnych różnego pochodzenia,
 • w nietolerancjach pokarmowych,
 • przy schorzeniach układów: krążenia (np. żylaki, miażdżyca, nadciśnienie), nerwowego (np. neuroborelioza, stwardnienie rozsiane), pokarmowego (np. helicobacter pylori, stany zapalne jelit), oddechowego (zapalenie zatok, ucha), moczowo-płciowego (zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe), kostno-stawowego (zapalenia kości, stawów i tkanek miękkich, dna moczanowa).

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • nadczynność tarczycy,
 • świeży zawał mięśnia sercowego,
 • niedawno przebyty udar mózgu,
 • zatrucie alkoholem i innymi używkami,
 • niekontrolowane zaburzenia krzepnięcia

Przebieg ozonoterapii

Zabieg zaczyna się od pobrania z żyły pacjenta około 100-150 ml krwi, zwykle z okolicy zgięcia łokciowego, do specjalnej butelki, która zawiera konserwant zapobiegający jej krzepnięciu. Następnie krew jest mieszana z ozonem o odpowiednim stężeniu za pomocą aparatu medycznego. Po zmieszaniu krew wraca do tej samej żyły, bez konieczności ponownego wkłucia. Cały zabieg trwa koło 15-25 minut oraz jest całkowicie bezpieczny dla Pacjenta. Wszystkie elementy wykorzystane do zabiegu są jednorazowego użytku, a cała procedura odbywa się w obiegu zamkniętym

Kiedy warto skorzystać z zabiegu

Terapia ozonem daje niemal natychmiastowy efekt. Rezultaty po ozonowaniu krwi porównywane są do uczucia po zażyciu EPO, czyli hormonu stymulującego produkcję czerwonych krwinek (erytrocytów) w szpiku kostnym. Krwinki te posiadają czerwony barwnik- hemoglobinę, która wiąże i transportuje tlen oraz dwutlenek węgla. Im więcej erytrocytów, tym więcej hemoglobiny, a zwiększona jej ilość skutkuje większą ilość tlenu we krwi. Daje to lepsze ukrwienie tkanek, narządów i mięśni. Wskutek terapii ozonem zwiększa się pułap tlenowy, czyli maksymalny pobór tlenu w czasie wysiłku, co przekłada się na poprawę wydolności organizmu sportowca. Dzięki dotleniającym właściwościom ozonu można ćwiczyć więcej, dłużej, z mniejszym zmęczeniem i większym oporem (dotlenione mięśnie cechują się większą wytrzymałością). Zwiększony przepływ dotlenionej krwi obwodowej wpływa także na proces odnowy komórek organizmu i przyspieszenie regeneracji zarówno po mniejszym, jak i większym wysiłku.

Terapia ozonem wykazuje działanie przeciwwirusowe, dlatego jest skuteczna w walce m.in. z wirusem opryszczki typu 1 i 2 (opryszczka wargowa i płciowa), WZW typu B i C (wywołujące zapalenie wątroby), HPV (odpowiedzialnego za powstawanie tzw. kurzajek na skórze lub raka szyjki macicy i prącia) . Ze względu na właściwości niszczące bakterie i grzyby, ozon zalecany jest w leczeniu infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażeniach jelitowych, problemach skórnych. Sprawdza się również w stanach zapalnych układu moczowo-płciowego.

Terapia ozonem – Doskonała metoda w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego

Terapia ozonem jest doskonałą metodą w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Pod wpływem zabiegów poprawia się przemiana materii w komórkach, usprawnia krążenie krwi, żyły i tętnice stają się bardziej elastyczne. Ozon jest wyjątkowo skuteczny w chorobach naczyniowych z objawami niedotlenienia, takich jak dusznica bolesna, choroba wieńcowa czy miażdżyca tętnic. Jego działanie przeciwmiażdżycowe i obniżające ciśnienie krwi następuję poprzez oczyszczenie tkanek i naczyń krwionośnych ze złogów cholesterolowych. W wyniku tego dochodzi do dotlenienia komórek i tkanek, co skutkuje zwiększeniem wydolności organizmu oraz sprawniejszym funkcjonowaniem psychosomatycznym, polepszeniem koncentracji i zdolności motorycznych.

Systematyczne zabiegi ozonem skutecznie poprawiają stan pacjentów cierpiących na cukrzycę. Poprzez poprawę przepływu krwi oraz tlenu skutecznie wspomaga leczenie trudno gojących się ran, w tym także stopy cukrzycowej.

Koszt

 • Konsultacja lekarska 200 zł
 • Konsultacja pielęgniarska 100 zł
 • Autohemotransfuzja ozonowa: 1 Zabieg 250 zł, Pakiet 10 zabiegów 2300 zł
 • Podawania ozonu dojelitowo/ rektalnie: Pakiet 10 zabiegów 1000 zł
 • Opatrunek z ozonem (leczenie ran): 10 opatrunków 500 zł

Czas

30 minut

Uzyskaj bezpłatne konsultacje
z naszymi ekspertami

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczek). Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.